ÜRETİM TESİSLERİ

ÜRETİM TESİSLERİ HAKKINDA

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde, temelleri 2010 yılında atılan, dünyanın en gelişmiş üretim teknolojileri kullanılarak 34,000 m2 alan üzerine kurulan ve 2013 yılında 10.000 m2 kapalı alanda faaliyete geçen Çerkezköy ilaç üretim tesisi ile çağın öncülüğünü yapmaktadır.  Dünya standartlarındaki “Güncel İyi Üretim Uygulamaları (cGMP)” ve “Güncel İyi Laboratuvar Uygulamaları (cGLP)” gereklilikleri karşılanacak biçimde yarı katı formdaki (Krem, Jel, Likit Jel, Ovül, Suppozituvar vb.) ürünlerin üretimi modern ve çevre dostu teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır. Üretim tesisimizde süreçler, hem teknolojik yatırımlar, hem de izlenebilirliği ve verimliliği arttırıcı otomasyon sistemleri ile sürekli gelişmekte ve ilerlemektedir.

ÜRETİM TESİSLERİ

İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKASI

Beşeri ilaç üretimi alanında faaliyet gösteren Exeltis Türkiye Fabrikası olarak;

-        Uygulamakta olduğumuz İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre şartlarını yerine getirmek ve sürekli iyileştirmek,

-        Faaliyetlerimiz sonucu ortaya çıkan atıklarımızı azaltmak ve yasalara uygun şekilde yönetimini sağlamak,

-        Çalışanlarımıza güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamını sağlayarak, iş kazası ve meslek hastalıklarından korumak,

-        Faaliyetlerimizle ilgili yasal ve diğer gereklilikleri yerine getirmek,

-        Doğal kaynakların etkin kullanılmasını sağlayarak çevrenin korunmasını sağlamak,

-        Tüm çalışanların iş sağlığı güvenliği ve çevre konularındaki bilincini arttırmak,

-        Çalışanların sürece katılımını sağlayarak, tehlike ve riskleri birlikte proaktif olarak analiz etmek, firmamızın taahhüdüdür.    


Exeltis İlaç, bu modern tesis sayesinde, kaliteli yarı katı ürünleri yüksek kapasite ile üretebilmektedir.

Dünyada ilaç üretimi konusunda lider ülkelerin otoriteleri ve firmaları tarafından denetlenen ve onaylanan üretim tesisinde, son teknolojiyle donatılmış, yüksek hıza sahip üretim ve ambalaj makineleri kullanılmaktadır. Exeltis İlaç kendi ürünlerinin üretiminin yanı sıra, farklı ulusal ve uluslararası firmalar ile de iş birliği içinde çalışmaktadır.

Avrupa Sağlık Otoriteleri (EU GMP) tarafından denetim geçirecek olan Exeltis İlaç bu sayede ihracatını Avrupa ülkeleri ile büyütmeyi hedeflemektedir.

Exeltis İlaç, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği yasal ve diğer düzenlemelere uyan tüm belge ve süreçlere sahip bir firma olarak; çalışanlarına sağlamış olduğu kontrollü çalışma koşulları ve güvenli iş ortamı ile meslek hastalıkları ve iş kazalarından koruma amaçlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Üretimler, kirliliğin önlenmesi ve doğal kaynakların etkin kullanımı bilinci, çevre dostu bakış açısı ile gerçekleştirmektedir.

GLP’nin (Good Laboratory Practices) tüm gerekliliklerine uygun olarak çalışan kalite kontrol laboratuvarlarında yapılan testler, uluslararası ve yerel otoritelerin gereklilikleri doğrultusunda güncel teknolojiye sahip ekipmanlar ile gerçekleştirilmektedir. Tüm analitik ekipmanlarda oluşan verilerin saklanma ve geri kazanımı güvence altında tutulmaktadır.

Exeltis İlaç, ürünün içeriğinde bulunan tüm malzemeleri titizlikle seçmekte ve Chemo’nun global bağlantıları ve gücünü de kullanarak en kaliteli malzemeleri tedarik ederek ürün kalitesini ve devamlılığını güvence altında tutmaktadır.

Exeltis İlaç, GDP (İyi Dağıtım Uygulamaları) kurallarını şimdiden benimseyip birçok alanda uygulamaya alarak ürünlerin müşteriler ile fabrikadan çıktığı kalitede buluşturulmasını sağlamaktadır.

Yarı Katı, Likit Üretim & Ambalaj Bölümü
Exeltis Çerkezköy Tesisimizde; Krem, jel, Likit Jel, Ovül, Suppozituvar vb. formlarda üretim ve ambalajlama yapılmaktadır.

35 Milyon kutu üretim kapasitesine sahip Çerkezköy Tesisimiz;

Toplam arazi: 34,000 m2
Fabrika kapalı alan: 10.000 m2
Genişleme alanı: 17,000 m2 alana sahiptir.

 

Kalite Kontrol 
Mikrobiyoloji
Stabilite
Ar-Ge
Kalite Güvence
Üretim
Ambalaj
Tedarik Zinciri
Satın Alma
Depo ve Sevkiyat
Çevre ve ISG
Teknik Destek olmak üzere 12 birimden oluşmaktadır.


Üretim Tesisimizde Kullanılan Elektronik Sistemler

Exeltis İlaç Çerkezköy Üretim tesisimizde tüm süreçler aşağıdaki elektronik kontrol sistemleri ile takip edilmektedir.

SAP 
Tüm Operasyonlarımız dünyada referans noktası kabul edilen entegre kaynak planlama sistemi SAP yazılımı ile yürütülmektedir.

BMS (Bina Yönetim Sistemi) 
Tüm havalandırma ve destek sistemleri, üretim, depo, stabilite kabinleri ve laboratuvar alanlarında sıcaklık, nem ve basınç farkı gibi kritik kalite parametreleri izlenebilmekte ve kayıt altında tutulabilmektedir.

CMS (Kalibrasyon Yönetim Sistemi) 
Kalibrasyon işlemlerinin takibi, yönetimi ve dokümantasyonu yürütülmektedir.  

2D Kare Kod Sistemi
Hizmete sunulan her ürünün kutusu üzerine basılan kare kodlar sayesinde, ürünler ecza deposundan eczaneye ve son kullanıcıya kadar takip edilebilmektedir.

WM (Depo Yönetim Sistemi)
Depoda bulunan her malzeme için anlık olarak azami doğrulukla stok ve lokasyon takibinin yapılabilmesini, istenilen malzemenin istenilen istasyona (üretim, kalite kontrol, sevkiyat. vb.) kolayca sevk edilebilmesini sağlayan sistemdir.

QDMS (Doküman Yönetim Sistemi) 
Tüm firma dokümantasyonu elektronik ortamda yürütülmektedir.

TMS (Eğitim Yönetim Sistemi) 
Tüm Firma içi ve dışı eğitimlerin takip ve dokümantasyonu yapılmaktadır.

MGS (Merkezi Gözetim ve Güvenlik Sistemi) 
Tüm Bina içi ve dış alanlar 24 saat izlenmektedir.