Üretim Tesisleri Hakkında

Çerkezköy Organize Sanayii Bölgesi’nde temelleri 2010 yılında atılan, dünyanın en gelişmiş üretim teknolojileri kullanılarak 34,000 m2 alan üzerine kurulan ve 2013 yılında 10.000 m2 kapalı alanda faaliyete geçen Çerkezköy İlaç üretim tesisi ile çağın öncülüğünü yapmaktadır. Dünya standartlarındaki “Güncel İyi Üretim Uygulamaları (cGMP)” ve “Güncel İyi Laboratuvar Uygulamaları (cGLP)” gereklilikleri karşılanacak biçimde 35 Milyon kutu üretim kapasitesine sahip Çerkezköy Tesisimiz; yarı katı formdaki, Krem, Jel, Likit Jel, Ovül, Suppozituvar vb. ürünlerin üretimi ve Ar-Ge hizmetleri modern ve çevre dostu teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır. Üretim tesisimizde süreçler, hem teknolojik yatırımlar, hem de izlenebilirliği ve verimliliği arttırıcı otomasyon sistemleri ile sürekli gelişmekte ve ilerlemektedir.

EXELTIS İlaç, bu modern tesis sayesinde, kaliteli yarı katı ürünleri yüksek kapasite ile üretebilmekte ve ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamaktadır. Ar-Ge Merkezi olma yolunda yeni projelere imza atmaktadır.

Dünyada ilaç üretimi konusunda lider ülkelerin otoriteleri ve firmaları tarafından denetlenen ve onaylanan üretim tesisinde, son teknolojiyle donatılmış, yüksek hıza sahip üretim ve ambalaj makineleri kullanılmaktadır. Exeltis İlaç kendi ürünlerinin üretiminin yanı sıra, farklı ulusal ve uluslararası firmalar ile de işbirliği içinde çalışmakta ve fason üretim hizmeti sunmaktadır. 4 kıtada 34 ülkeye bitmiş ürün tedariği sağlamakta olup, ihracat yapılan ülkelerin serilizasyon ihtiyacına yanıt verecek altyapıya sahiptir.

2018 yılında Avrupa Sağlık Otoritesi ( EU GMP ) tarafından denetim geçirerek EU GMP belgesi alan Exeltis İlaç bu sayede ihracatını Avrupa ülkelerine de genişleterek büyütmüştür.

Exeltis İlaç, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Yasal ve diğer düzenlemelere uyan tüm belge ve süreçlere sahip bir firma olarak;

Çalışanlarına sağlamış olduğu kontrollü çalışma koşulları ve güvenli iş ortamı ile meslek hastalıkları ve iş kazalarından koruma amaçlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Üretimler, kirliliğin önlenmesi ve doğal kaynakların etkin kullanımı bilinci, çevre dostu bakış açısı ile gerçekleştirmektedir.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

<