HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ?

Exeltis ismi, her daim mükemmellik peşinde olmamızın ve bu mükemmelliği gerçekleştirmek için var olan tutku ve adanmışlığımızın göstergesidir.

Şirket Profili

Sağlık Gelişiminde İleri Doğru Bir Adım

Exeltis, entegre bir sağlık bilimleri grubu olan CHEMO eczacılık kuruluşunun doğal oluşumunun ve sürekli büyümesinin sonucudur. Grubun uzmanlık bilgisini ve tecrübesini Exeltis’in yenilikçi ruhuyla bir araya getirir, böylelikle dünya genelinde milyonlarca insanın yaşam kalitesini geliştirmeye yardımcı olabilen tıbbi ürün ve cihazları bulma, geliştirme, üretme ve pazarlama kapasitesi olan dünya çapında bir kuruma dönüştürür.

İnsan Refahı ve Sağlığı: İtici Gücümüz

İnsanlar ana meselemiz ve yol gösterici gücümüzdür. Daha iyi iyileştirici çözümler sağlamak ve dünya genelinde daha fazla insana ulaşmak adına, Exeltis çalışmalarını her kıtaya götürmüştür ki bu da daha fazla hastaya geniş ürün yelpazemize hızlı ve etkin erişim sağlamaktadır.

Sürekli Değişim Halindeki Girişimci Kuruluş

Yenilikçi ruhumuz ile, tüm bilgi birikimimizi, kaynaklarımızı ve insan sermayemizi hastaların yerine getirilmemiş ihtiyaçlarını karşılayan çözümler geliştirmek için kullanıyoruz. Yeni tedavisel alternatifler bulmak adına girişimimiz, heyecanımızı paylaşan diğer ileri gelen ilaç firmalarıyla iş birliğine gitmemize ve sağlık hizmetinde birlikte ilerlemek için ortaklıklar kurmamıza öncülük etmiştir.

Exeltis

Dünya genelinde bölgesel olarak yapılandırılmış;

 • 30’dan fazla bağlı kuruluş,
 • Leon Farma, Liconsa, Çerkezköy ve üçüncü kişi lisanslarla tedarik edilen 300’den fazla reçeteli ilaç içeren dengeli portföy, 
 • Kadın sağlığı alanında güçlü bir pazar, 
 • Bünyesinde 4000 uzman satış temsilcisinin var olduğu, satış gücü.

Eczacılık pazarında; 40’ın üzerinde ülkede var olması başarısına ve birikimine sahip çok uluslu bir firmadır.

Değerlerimiz

 • Çevreye ve İnsana saygı
 • Girişimci Ruh
 • İnovasyon
 • Takım Çalışması
 • Kalite
 • Performans
 • Bütünlük

Vizyonumuz

Vizyonumuzun temelini sürekli gelişim, mükemmellik ve yeniliğin değerleri oluşturur. Hedefimiz; toplumun karşılanmamış tıbbi gereksinimlerine yanıt vermektir.

Misyonumuz

Milyonlarca insan, aile ve sağlık profesyoneline günlük yaşamında; birinci sınıf etkin tedavi çözümlerine erişim olanağı sağlamak; Gelecekteki sağlık hizmetlerini iyileştirme amaçlı farklılık yaratarak:

 • Yenilikçi tedaviler geliştirmek.
 • Ticari faaliyetimizi dünya genelinde yaymak.
40

'ı aşkın ülkede

4,000

profesyonelden oluşan ekip

300

’den fazla ilacı

2,000

’i aşkın tıbbi satış temsilcisiyle

Tarihçe

Chemo, tıp doktoru Hugo Sigman ve biyokimyacı eşi Silvia Gold tarafından kurulmuştur.

Faaliyetlerine 1977 yılında Barcelona Chemo markası ile başlamışlardır.

Chemo günümüzde aktif olarak eczacılık bileşenleri geliştiren, üreten ve pazarlayan uluslararası bir şirketler grubudur. 40’ın üzerinde ülkede faaliyet göstermekte olup, geniş bir marka, ortak girişim ve sınai tesis yelpazesine sahiptir.

Merkezi Madrid’te olan şirket, faaliyetlerini Hugo ve Silvia’nın büyük oğlu Leandro Sigman önderliğinde sürdürmektedir.

ÜRETİM TESİSLERİ

Exeltis, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde, 36.000 m2 alan üzerinde kurulu, dünya standartlarındaki üretim tesisi ile ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamaktadır.