Exeltis İlaç Türkiye olarak bu hafta birçoğunuzun bildiği üzere ekipçe hüzün ve gururu bir arada yaşadık. Gidişini ve yokluğunu kalbimizin en derinlerinde hissettiğimiz çalışma arkadaşımız Sevgili Atilla Akdemir anısına oluşturduğumuz kütüphanemizin açılışını bu hafta gerçekleştirdik. 

 

Aydın’daki Yılmazköy İlkokulu’nun kütüphanesini baştan sona yeniledik ve açılış için Efeler Köyü’ne gittik.  Hem köy içinde hem de okulda bizi çok güzel karşıladılar. Okulda kurumsal olarak varlığımızı hissetmek, onların bizden haberdar olmasını görmek ve teşekkürleri gözlerden okumak hepimizde ayrı bir bağlılık duygusu oluşturdu.  Aydın ve Efeler Milli Eğitim protokolü, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla çok keyifli bir açılış töreni oldu. Elbette gurur ve hüznü birarada hissettiğimiz anlar yaşadık. Sizlerle bu güzel anların bazı fotoğraflarını da paylaşıyoruz.

 

Taşımalı eğitim merkezi olan Yılmazköy İlkokulu’nda dağ köylerinden gelen öğrencilerle birlikte ilkokul ve anasınıfı dahil toplam 104 öğrenci eğitim görüyor. Okulda 7 öğretmen, okul müdürü ve yardımcısı ile birlikte toplam 9 öğretmen görev yapıyor. Bununla kalmıyor okul, öğrenci velilerini kütüphaneden faydalandırıp, okumaya teşvik etmek amacıyla küçük ödüller veriyor ve bu kütüphanenin kapısından içeri giren kişilerin sayısını artırmaya çalışıyor.  İşte bu nedenle Atilla Akdemir Kütüphanesi‘nin birçok kişinin hayatına dokunacağını bilmek bizi kurum olarak daha da heyecanlandırıyor.

 

Kendi ellerimizle ve emeğimizle kurduğumuz bu kütüphaneden çok daha fazla kişinin faydalanmasını temenni ediyor, ilaç endüstrisindeki itibarımızı sosyal sorumluluk yaklaşımımızla daha da güçlendireceğimize inanıyoruz.

Sosyal Sorumluluk Komitesi adına; emeği geçen, destek olan, yüreğiyle yanımızda olan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.