Exeltis İlaç San. ve Tic. A.Ş. sunucularına ve sistemlerine 11 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 20:00 ila 12 Ocak 2020 Pazar günü saat 03:00 arasında bir siber saldırı yapıldığı tespit edilmiştir.

Saldırı sonucunda sunucu ve sistemlerimize erişim sağlanamamıştır. İhlal süresi boyunca şirketimiz önemli hizmetleri sunma yetisini kaybetmiştir. Çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve müşterilerimize ait kimlik, iletişim, lokasyon, özlük, hukuki işlem, müşteri işlem, işlem güvenliği, risk yönetimi, finans, pazarlamaya bilgilerini içeren kişisel veriler ile sağlık, ceza mahkumiyeti ve güvenlik tedbirleri bilgilerini içeren özel nitelikli kişisel veriler bu ihlalden etkilenmiş olabilir. Hangi kişisel verilerin etkilendiği henüz net olmadığından bu konu ile ilgili bir gelişme olduğu takdirde ayrıca bilgilendirilme yapılacaktır. Yukarıda belirtilen kişisel verilerin ele geçirilme olasılığı bulunduğu için bu durum ilgili kişiler açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. İhlal ile ilgili yasal süreç başlatılmıştır.  

İhlal sonrası şirketimizin bilişim ekibiyle birlikte konunun uzmanlarıyla iletişime geçilmiş ve sunucularımızın/sistemlerimizin yenilenmesi tekrar sağlanmıştır. Güvenlik ağımızın güçlendirilmesi çalışmalarına başlanmıştır.

Herhangi bir bilgi talebinizi www.exeltis.com.tr adresinden bize iletebilir veya sitemizde bulunan “Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Bilgi Formu”nu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.


Exeltis İlaç Sanayii ve Ticaret A.Ş

Kültür Mah, Nispetiye Cad, NO.56, Akmerkez B Blok, Kat:6, D:575, Etiler, Beşiktaş/İstanbul

Tel: 0212-3659330